Lekarze negocjują z dyrekcją! Ostatecznie nie opuszczą szpitala i noworodków?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Lekarze negocjują z dyrekcją! Ostatecznie nie opuszczą szpitala i noworodków?

Jest szansa na porozumienie

Lekarze negocjują z dyrekcją! Ostatecznie nie opuszczą szpitala i noworodków?

2022-09-13 9:46

W ostatnich tygodniach z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu (GPSK) napływały niepokojące wieści. Doszło do sporu zbiorowego neonatologów z dyrekcją placówki. Teraz jest szansa na porozumienie!

W połowie lipca Poznański Związek Zawodowy Neonatologów poinformował, że grupa około 30 neonatologów z dwóch oddziałów szpitala przy ul. Polnej złożyła wypowiedzenie umów o pracę. Medycy nie chcą by zmieniono formę ich zatrudnienia z etatów na kontrakty, jednocześnie żądają podwyższenia swoich pensji. W wydanym w lipcu oświadczeniu dyrekcja lecznicy określiła żądania finansowe medyków jako "nieprzeciętnie wygórowane". Według kierownictwa placówki, spełnienie oczekiwań lekarzy doprowadziłoby do niewypłacalności szpitala.

CZYTAJ: Spór zbiorowy w poznańskim szpitalu! Zabraknie lekarzy?

Seks po porodzie - kiedy warto iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego? M jak mama

Medycy mają łącznie pięć postulatów. Jak informuje rmf24.pl, po negocjacjach udało się porozumieć w sprawie czterech z nich. Ostatnim spornym punktem jest ten dotyczący przywrócenia liczby dyżurujących lekarzy na oddziale. Neonatolodzy chcą, by została ona zwiększona do czterech medyków. Na ten moment jest to trzech. Najprawdopodobniej zostanie wyznaczony zewnętrzny mediator, który pomoże rozwiązać ten spór.

Poznański Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej jest największą tego typu placówką w kraju. Co roku przyjmowanych jest w niej około 7 tys. porodów.

Neonatolog - czym się zajmuje?

Lekarz neonatolog zajmuje się zarówno chorymi, jak i zdrowymi dziećmi do 4. tygodnia życia. Jego zadaniem jest sprawdzenie i ocena stanu zdrowia noworodka w momencie przyjścia na świat.

Sonda
Czy obawiasz się, że szpital zostanie bez lekarzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany