Manuela Michalak

i

Autor: AKPA Manuela Michalak z Big Brothera do Senatu

Wybory 2023

Manuela z Big Brothera startuje do Senatu! Jest kandydatką Bezpartyjnych Samorządowców z Ostrowa!

2023-09-11 9:27

Do środy, 6 września do godziny 16:00 wszystkie komitety miały czas na rejestrację list wyborczych do Sejmu i do Senatu. Tak też uczynili chociażby Bezpartyjni Samorządowcy w Ostrowie Wielkopolskim wystawiając Manuelę Michalak, znaną wszystkim Polakom z pierwszej polskiej edycji Big Brothera. Czy zdobędzie mandat dla siebie?

Kim jest Manuela Michalak?

Manuela Michalak urodziła się w 1974 roku w Poznaniu. Od niedawna jest magistrem psychologii, po skończonych studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Znana jednak najbardziej jest z udziału w 1. polskiej edycji najbardziej znanego na Świecie reality-show Big Brother, emitowanego w TVN w 2001 roku. Doszła tam do finału, zajmując 2. miejsce. Przegrała z Januszem Dzięciołem, który także próbował swoich sił w polityce.

Manuela z Big Brothera senatorką?

Bezpartyjni Samorządowcy w środę, 6 września zarejestrowali swoje kandydatury do Senatu, w tym w okręgu 95 obejmującym Ostrów Wielkopolski i ościenne powiaty. Jak się okazało ich kandydatką w tym okręgu jest... Manuela Michalak. Nie jest to debiut finalistki Big Brothera w polityce. Jeszcze w 2001 roku wstąpiła do Unii Wolności (dzisiaj pod nazwą Unia Europejskich Demokratów).

Kontrkandydaci finalistki Big Brothera w walce o Senat

Oprócz Manueli Michalak do Senatu z okręgu ostrowskiego wystartuje także troje innych kandydatów. Są to: Ewa Matecka (Pakt Senacki), Łukasz Mikołajczyk (PiS) i Piotr Piechowiak (Konfederacja). Do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze. Oznacza to więc, że tylko zwycięzca w tym okręgu zdobędzie mandat senacki i zasiądzie w Izbie Wyższej polskiego Parlamentu.

Piotr Lato uczestnikiem The Voice of Poland 12! Gwiazd Big Brother wróciła