Marcin Wasilewski podjął ważną decyzję. "Legenda w piłce i przy BARZE"

2020-11-20 13:39 mc
Marcin Wasilewski
Autor: Cyfrasport Marcin Wasilewski

Były reprezentant Polski Marcin Wasilewski zdecydował się oficjalnie zakończyć karierę. Ogłosił to w mediach społecznościowych. Czterdziestolatek latem rozstał się z Wisłą Kraków i od tej pory nie miał klubu.

Marcin Wasilewski w lipcu rozegrał swój ostatni mecz jako zawodnik Wisły Kraków. Od tej pory nie wiadomo było, czy zdecyduje się na dalsze występy, czy zakończy karierę. Decyzję ogłosił 20 listopada. "Dostałem wiele pytań na temat mojej przyszłości. Z dniem dzisiejszym pragnę poinformować że kończę moja przygodę jako profesjonalny piłkarz" - napisał na Instagramie.

Wielki talent Wisły Kraków może trafić do Anglii

"Wasyla" pożegnało wielu kolegów z boiska. "Szacunek za wszystko. Dziękujemy. Legenda" - napisał Kamil Grosicki. "No i ziemia się zatrzymała... szok i niedowierzanie... gratulacje Mordeczko pięknej kariery" - dodał Jakub Błaszczykowski. "Coś pięknego było mieć Cię w szatni! Legenda w piłce i przy barze" - zauważył w swoim stylu Sławomir Peszko.

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia

Wasilewski to wychownake Hutnika Kraków. Grał później w Śląsku Wrocław, Wiśle Płock, Amice Wronki, Lechu Poznań, Anderlechcie Bruksela, Leicester City i Wiśle Kraków. W swoim dorobku ma m.in. cztery mistrzostwa Belgii i jedno mistrzostwo Anglii. W reprezentacji Polski rozegrał 60 meczów, w których strzelił trzy gole. Był na Euro 2008 i Euro 2012.