Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie już niebawem odbędą się w Poznaniu!

2020-10-02 14:22 Artykuł sponsorowany
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2020 w Poznaniu
Autor: fot. Adam Nurkiewicz

W tym roku pandemia pokrzyżowała plany wszystkim, i to bez wyjątku. Mające się odbyć w czerwcu Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie w Poznaniu musiały zostać przełożone na bardziej dogodny termin. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać, aby wydarzenie na nowo powróciło. Kiedy odbędą się Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie? My już znamy termin!

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie odbędą się w Poznaniu na torze regatowym Malta od 9 do 11 października. W związku z panującą sytuacją w kraju, zostaną jednak wprowadzone specjalne przepisy, których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa. Kibice rywalizację będą mogli obejrzeć z górnych pięter trybun pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego: odpowiedniej odległości, zasłaniania nosa i ust oraz wypełnienia ankiety.

To był nietypowy sezon!

Swój przyjazd do Poznania potwierdziła większość liczących się federacji starego kontynentu. Nie ukrywajmy jednak, że dla wszystkich zawodników będzie to prawdziwy sprawdzian po nietypowym sezonie. - Mamy przynajmniej 4 osady, które będą mogły bić się o medale – szacuje Bogdan Gryczuk, dyrektor sportowy PZTW – męska czwórka bez sternika, czwórka podwójna kobiet, męska czwórka podwójna i dwójka podwójna. Do walki na pewno włączy się tez dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. W ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie rozgrywanych w Lucernie Polacy zdobyli cztery medale. - Wierzę w to, że ten wynik może być jeszcze lepszy. Liczymy na dobrą dyspozycję tych osad, które już mają kwalifikację olimpijską, ale też będziemy bacznie przyglądać się i trzymać kciuki za tych, którzy o udział w igrzyskach powalczą jeszcze w przyszłym roku – mówi Ryszard Stadniuk, prezes PZTW.

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2020 w Poznaniu
Autor: fot. Adam Nurkiewicz

Obejrzyj transmisje online!

W tym roku, niestety, mocno ograniczono ilość widzów na trybunach. Wszystko dlatego, że organizatorom wydarzenia zależy na zdrowiu wszystkich uczestników imprezy oraz ścisłym przestrzeganiu zasad sanitarnych, które są skutkiem pandemii. Ale każdy kto tylko chce być uczestnikiem wydarzenia, może to zrobić. Zdecydowano, że całość Mistrzostw Europy w Wioślarstwie będzie transmitowana online. Wystarczy wejść na oficjalną stronę European Rowing Championships klikając >>tutaj<<.

Program wydarzenia

9 października (godz. 9:00-17:20) - kwalifikacje w konkurencjach olimpijskich, nieolimpijskich i paraolimpijskich oraz repasaże w konkurencjach olimpijskich i nieolimpijskich.

10 października (godz. 10:00-15:20) - Finał C oraz półfinał A i B w konkurencjach olimpijskich. Finał B w konkurencjach olimpijskich i nieolimpijskich.

11 października - Finał A. Koniec wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Partnerem Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie jest #Enea.

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2020 w Poznaniu
Autor: fot. Adam Nurkiewicz

Wyjątkowy konkurs!

Zachęcamy też do wzięcia udziału w przygotowanym konkursie Eska In Foto, który trwa od 28 września. Do wygrania:

  • 3 kamerki sportowe
  • dwa bezprzewodowe głośniki.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie wioslujemy.eska.pl

Artykuł sponsorowany