Nowy gmach Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu! [ZDJĘCIA, AUDIO] Znajdziemy w nim studio filmowe oraz drukarki 3D!

2015-10-13 10:00 Marta Glanc
Nowoczesny gmach Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu!
Autor: fot. Kuba Krzyżański, Radio ESKA Poznań Nowoczesny gmach Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu!

Poznański Uniwersytet Artystyczny rozpoczął rok akademicki otwarciem nowego obiektu. Studenci będą od teraz uczyli się w nowoczesnym gmachu, zaprojektowanym specjalnie z myślą o nich. Teraz przyszli artyści będą mieli więcej przestrzeni!

12 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nie było to jednak zwykłe rozpoczęcie roku - studenci zobaczyli się po przerwie wakacyjnej w  nowoczesnym gmachu! Nowy budynek to jedna z najważniejszych, uniwersyteckich inwestycji ostatnich lat. Przestronne wnętrza mają ułatwić pracę wykładowcom jak i studentom. 

Pierwszy budynek dedykowany studentom

- Do tej pory zajmowaliśmy budynki adaptowane dla naszych potrzeb - czyli były ciasne, niewygodne. Były piękne - zachowują wiele historii oraz wspomnień, jednak w nowym budynku jest wreszcie przestrzeń oraz miejsce do realizowania marzeń -  mówi Anna Kochnowicz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Przyszli artyści będą mogli rozwijać swoje talenty w nowoczesnych pracowniach. Do użytku studentów zostały oddana m.in. drukarnia i modelarnia. Więcej na ten temat dowiemy się dzięki naszemu reporterowi, Kubie Krzyżańskiemu, który rozmawiał z Maciejem Wercem, architektem: 

Nowy budynek kosztował 47 milionów złotych i jest największą inwestycją Uniwersytetu Artystycznego. Część kosztów pokryto z pieniędzy unijnych. Nowoczesny gmach stanął tuż obok starej siedziby uniwersytetu, przy ul. Marcinkowskiego. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE