Poznań: Podał się za wykładowcę, aby wykorzystać studentkę! [AUDIO] Władze UAM ostrzegają studentów

2015-10-12 14:42 Marta Glanc
Do zdarzenia doszło na terenie Collegium Maius
Autor: fot. Wikimedia/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Do zdarzenia doszło na terenie Collegium Maius

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu pojawił się fałszywy wykładowca. Mężczyzna podszył się pod pracownika uczelni - w ten sposób chciał wykorzystać jedną z uczennic pierwszego roku, którą zwabił do pustej sali wykładowej...

Podejrzany mężczyzna  zaczepił jedną ze studentek pierwszego roku. Podając się za profesora antropologii zapewnił, że chciałby przeprowadzić z nią pewne badania. - Sprawca, podający się za profesora UAM i pracownika naszego Wydziału, pozorując prowadzenie badań antropologicznych, wykorzystał znajomość gmachu oraz realiów jego funkcjonowania - napisała do studentów prof. Bogumiła Kaniewska, dziekan WFPiK.

Fałszywy profesor zwabił studentkę do pustej sali dydaktycznej. Pokrzywdzona studentka na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń fizycznych. Sprawą zajmie się policja, która wprost kwalifikuje czyn mężczyzny jako molestowanie seksualne. Posłuchaj, co na ten temat powiedział Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji w rozmowie z naszą reporterką, Katarzyną Kajdasz:

 

Uczelnia ostrzega studentów

Dziekan wydziału, Bogumiła Kwiatkowska, wysłała maila do wszystkich studentów, w którym uczula na kwestie bezpieczeństwa. 

-  Ponieważ  nie można wykluczyć powtórzenia się tego (czy podobnego) incydentu, bardzo proszę, by Państwo wszelkie podejrzane zachowania osób postronnych zgłaszali pracownikom dziekanatów, sekretariatów, portierom lub pracownikom dydaktycznym Wydziału - ostrzega uczniów. 

- Zapewniam Państwa, że władze Uczelni, Wydziału i obsługa Collegium Maius zrobią wszystko, by tego typu incydenty nie miały miejsca, liczymy jednak na Państwa pomoc i uwagę - dodaje. 

Nieciekawe rozpoczęcie nowego roku akademickiego w Poznaniu. Miejcie się na baczności! 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE