Nowy Solaris jeździ już po ulicach Poznania! Zobaczcie go w akcji! [GALERIA, WIDEO]

2016-03-11 12:55 Joanna Pachla

Posiada gniazda USB, czujnik liczenia pasażerów czy specjalny uchwyt na rower. Mowa o nowym autobusie, który zaprezentowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. 

W sumie na poznańskich ulicach pojawi się ich 20. Nowe pojazdy zastąpią najstarsze autobusy z miejskiego taboru.

- Nowością jest pokazywanie na tablicach informacji o czasie do odjazdu autobusu z danej pętli. Do tego pełna klimatyzacja, przestrzenie pasażerskie do przewozu wózków inwalidzkich, rampa inwalidzka, jak również pełen monitoring - wylicza Marek Grzybowski, dyrektor techniczny MPK.

- Potrafimy powiedzieć do komputera pokładowego, ile osób weszło, ile osób wyszło. Dzięki tym danym MPK Poznań i ZTM Poznań będą mogły dostosowywać wielkość taboru i częstotliwość kursowania pojazdów do danej linii - dodaje Tomasz Gawryluk. 

Wszystkie autobusy zostały zakupione w formie leasingowej i będą spłacane przez 8 lat. Prezentowany przez MPK autobus już kursuje na trasie linii 74. Pozostałe 19 pojazdów zacznie jeździć ulicami Poznania jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz autobus w akcji:

Nowy Solaris jeździ już po ulicach Poznania! Zobaczcie go w akcji!Więcej na: http://poznan.eska.pl/komunikacja/nowy-solaris-jezdzi-juz-po-ulicach-poznania-zobaczcie-go-w-akcji-galeria-wideo/128620

Opublikowany przez ESKA INFO Poznań na 11 marca 2016

Materiał dźwiękowy przygotował reporter Radia ESKA, Maciej Melcer: 

Czytaj także: Koniec z nielegalnym parkowaniem na kopertach dla niepełnosprawnych. Pomoże monitoring [AUDIO]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE