Ogromny billboard Uniwestytetu SWPS zaśmieca Poznań? [AUDIO, DYSKUSJA]

2015-06-09 14:30 Marta Glanc
Na bilboard zwróciła uwagę grupa Ulepsz Poznań.
Autor: fot. Ulepsz Poznań Facebook Na bilboard zwróciła uwagę grupa Ulepsz Poznań.

Od 1 czerwca Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej stała się pierwszym, prywatnym uniwersytetem w Polsce. SWPS świętuje i rozwiesza ogromny billboard na kamienicy przy al. Marcinkowskiego w Poznaniu. Nie wszystkim podoba się ten rodzaj dzielenia się sukcesem...

Ogromny billboard Uniwersytetu SWPS przykrył kamienicę w centrum Poznania, przy al. Marcinkowskiego. O pozbycie się wielkiej reklamy zaapelowała m.in. grupa Ulepsz Poznań - niezależna inicjatywa mieszkańców angażująca się w liczne akcje na rzecz miasta. Na swoim facebookowym profilu umieściła zdjęcie billboardu z dopiskiem: Uniwersytet SWPS Poznań cieszymy się z Państwa sukcesu, ale prosimy nie zaśmiecać naszej przestrzeni miejskiej. To uniwersytetom nie przystoi.

Uniwersytet SWPS Poznań cieszymy się z Państwa sukcesu, ale prosimy nie zaśmiecać naszej przestrzeni miejskiej. To uniwersytetom nie przystoi.Posted by Ulepsz Poznań on 9 czerwca 2015


Chociaż wpis ma dopiero godzinę, polubiło go już ponad 70  osób. Użytkownicy deklarują chęć zgłoszenia sprzeciwu wobec billboardu w tym właśnie miejscu. Akcją zainteresował się portal Zmieńmy.to, który umożliwia tworzenie petycji w różnych sprawach ważnych dla obywateli.

Billboard rzeczywiście zasłania większą część zabytkowej kamienicy i nie wpisuje się w estetykę miasta. Zgadzacie się ze zdaniem grupy Ulepsz Poznań? Chcecie, żeby billboard zniknął czy nie przeszkadza Wam reklama w tym miejscu? Czekamy na Wasze głosy! Z mieszkańcami rozmawiał także nasz reporter, Filip Mettler: