Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię

2021-11-18 12:32
Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię
Autor: FB Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię

Smutna historia ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Lekarze postanowili ją opowiedzieć, aby być może przekonać do powszechnych szczepień przeciw COVID-19. - Pamiętajcie, że przypadków takich jak ten pacjent jest coraz więcej - przekazali medycy.

Młodzi pacjenci mogą także ciężko zachorować na COVID-19. Smutną historię opowiedzieli lekarze ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. W mediach społecznościowych placówki pojawiło się zdjęcie mężczyzny, który jest podpięty pod specjalistyczną aparaturę ECMO. - Od 4 dni zespół anestezjologiczny prowadzi walkę o życie 41 letniego, niezaszczepionego pacjenta chorego na COVID 19. Został do nas przekazany ze Szpitala Tymczasowego, celem wdrożenia i prowadzenia terapii ECMO czyli pozaustrojowego utlenowania krwi - czytamy.

Jak informuje tvn24.pl, chory mężczyzna przyjechał do szpitala i miał zajęty miąższ płucny w około 90 procentach. - Obecnie jest w stanie stabilnym, ale to nie oznacza, że nie znajduje się w stanie zagrożenia życia – przekazał prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kusza, kierownik kliniki anestezjologii i intensywnej terapii Szpitala Klinicznego imienia Heliodora Święcickiego w Poznaniu, cytowany przez TVN24. W takich przypadkach jeśli układ oddechowy chorego nie zacznie się regenerować to będzie potrzebny przeszczep płuc.

Czytaj też: Wstęp na MTP dla zaszczepionych! Są obawy o zamknięcie branży

Medycy w swoich mediach społecznościowych zaapelowali także o rozwagę w kwestii szczepień przeciw COVID-19. - Zanim odradzicie szczepienie osobom młodszym, bo są poza grupą ryzyka, pamiętajcie, że przypadków takich jak ten pacjent jest coraz więcej - dodali.

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?
Poradnik Zdrowie: brytyjski wariant koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE