Poznań: Bohaterscy policjanci uratowali życie kobiecie

i

Autor: Policja Poznań

Poznań: Bohaterscy policjanci uratowali życie kobiecie

2019-10-31 21:58

Ci policjanci zasługują na prawdziwy szacunek! Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy udało się uratować życie mieszkanki Poznania, która straciła przytomność w swoim samochodzie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 października w pobliżu jeziora Rusałka. Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu sierż. sztab. Karolina Kunkel i sierż. Wiktor Pawłowski kontrolowali jeden z parkingów w pobliżu jeziora. W pewnym momencie dostrzegli jeden samochód z otwartymi drzwiami. Okazało się, że w środku znajduje się kobieta, która nie daje oznak życia.

Jak relacjonuje Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szybko udrożnili kobiecie drogi oddechowe dzięki czemu zaczęła oddychać. Nadal nieprzytomna, dostała drgawek. Policjanci asekurowali głowę poszkodowanej, przykryli ją także służbowym polarem, żeby nie doszło do wychłodzenia organizmu.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowaną kobietę do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się ocalić ludzkie życie.