Poznań: Groził, że zabije PREZYDENTA. Wiemy, dlaczego to zrobił

2020-06-05 14:01 MROK
Groził śmiercią Trzaskowskiemu bo bał się, że zabiorą mu rentę
Autor: Cezary Małecki

Tomasz G. (41 l.) z Poznania tak się zdenerwował, że może mu być zabrana renta, że zadzwonił do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy i rzucając epitetami, zagroził, że zabije… Rafała Trzaskowskiego. - Jeśli prezydent Duda nie zrobi czegoś z Trzaskowskim, to ja go zabiję - powiedział i się rozłączył. W poznańskiej prokuraturze usłyszał właśnie zarzuty. Grożą mu dwa lata odsiadki.

Śledczy nie mają wątpliwości, że Tomasz G. nie żartował. - Jest realna obawa, że ten mężczyzna może popełnić przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu i spełnić swoją groźbę - mówi SUPER EXPRESSOWI Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Tomasz G. nie ma pracy, utrzymuje się z renty i mieszka samotnie. W środę (3 czerwca) zdenerwował się, że pieniądze, z których żyje zostaną mu zabrane. Przez problemy z chodzeniem, nie ma pracy. Chwycił  więc za telefon i wybrał numer do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Dodzwonił się i nie czekając na nic zaczął przeklinać i wygrażać. - Jeśli prezydent Duda nie zrobi czegoś z Trzaskowskim, to ja go zabiję - powiedział.

CZYTAJ: Kim jest Sebastian K. z Oświęcimia, którego wspiera Rafał Trzaskowski?

Zaalarmowani policjanci od razu ruszyli do pracy. Namierzenie telefonicznego desperata nie było trudne. Tropy prowadziły do Poznania. Tomasz G. był w swoim mieszkaniu, ale chyba nie spodziewał się odwiedzin mundurowych.

Dziś (5 czerwca) został przesłuchany w poznańskiej Prokuraturze Rejonowej. Do wszystkiego się przyznał, ale twierdzi, że był tak zdenerwowany, gdy dzwonił, że teraz… niewiele pamięta. Przypomina sobie jedynie wulgaryzmy, których używał. - Dodał, że żałuje tego, co zrobił - mówi Wawrzyniak.

Śledczy boją się jednak, że na groźbach Tomasz G. nie poprzestanie, dlatego chcą, by trafił za kratki. - Sporządzany jest wniosek o tymczasowy areszt - mówi prokurator.

41-letniemu renciście za to, co zrobił grożą dwa lata więzienia.

Dzik zjadł dzieciom pierogi
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE