Poznań: Nie tylko Rafał Trzaskowski. Jackowi Jaśkowiakowi także grożono ŚMIERCIĄ!

2020-06-04 14:28 BM, MROK
Poznań: Nie tylko Rafał Trzaskowski. Jackowi Jaśkowiakowi także grożono ŚMIERCIĄ!
Autor: Super Express/ UMP Poznań: Nie tylko Rafał Trzaskowski. Jackowi Jaśkowiakowi także grożono ŚMIERCIĄ!

41-letni mieszkaniec Poznania groził śmiercią Rafałowi Trzaskowskiemu. Mężczyzna jest już w rękach policji. Nie pierwszy raz w stolicy Wielkopolski ktoś grozi znanemu politykowi. Z takimi pogróżkami zmagał się m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy zadzwonił wczoraj (3 czerwca) mężczyzna i nie przedstawiając się poważnym i stanowczym głosem oznajmił, że zabije Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej. Pracownicy kancelarii zareagowali momentalnie, zawiadamiając policję o groźbach. Trop zaprowadził policjantów do stolicy Wielkopolski. Kto był autorem gróźb i dlaczego to zrobił?

- Okazał się nim być 41-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna nigdy nie był notowany w rejestrach policyjnych. W chwili zatrzymania nie był pod wpływem jakichkolwiek środków psychoaktywnych i alkoholu - powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak.

Mężczyzna został zatrzymany i najprawdopodobniej jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Nie tylko Trzaskowski zmaga się z takimi pogróżkami. W przeszłości śmiercią grożono Prezydentowi Poznania. Kilka miesięcy temu Jacek Jaśkowiak otrzymał list z pogróżkami, w którym było m.in. napisane, że "skończy jak Adamowicz".

W czwartek (4 czerwca) zapadł wyrok w sprawie Andrzeja C., który groził Jaśkowiakowi. Sąd skazał go na dwa lata więzienia.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Przemówienie. Wybory Prezydenckie 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.