Poznań: KORONAWIRUS na pokładzie samolotu do Holandii. Pasażerowie ZAKAŻENI?!

2020-08-07 19:33 Marek Targoński
Poznań: KORONAWIRUS na pokładzie samolotu do Holandii. Pasażerowie ZAKAŻENI?!
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela/urbas97

Koronawirus na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Holandii! Pasażerowie lotu zostali zakażeni? Powinni zgłosić się do najbliższej stacji sanepidu i przejść odpowiednie badania. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego z pasażerów lotu ze stolicy Wielkopolski do Eindhoven.

Poznań. Koronawirus na pokładzie samolotu do Holandii, a konkretnie do Eindhoven. Na pokładzie lotu z Poznania podróżował pasażer zakażony SARS-CoV-2. Informację jako pierwsza podała poznańska telewizja WTK, zaalarmowana przez jednego z pasażerów, powiadomionego o zakażeniu.

Chodzi o lot z Poznania do Eindhoven, który odbył się 1 sierpnia.

Linie lotnicze Wizz Air przekazały pozostałym pasażerom lotu, że powinni zgłosić się do sanepidu. Według szacunków na pokładzie mogło znajdować się około 100 osób.

Czy pasażerowie lotu z Poznania do Eindhoven zostali zakażeni? Tego nie wiadomo. Służby nie informują o innych potwierdzonych przypadkach zakażeń na pokładzie feralnego lotu z 1 sierpnia. Niemniej osoby, które leciały wówczas do Holandii, nie powinny ignorować apelu o zgłoszenie się na badania.

Jak podaje PAP – na terenie powiatu poznańskiego dwoje pasażerów lotu do Eindhoven zostało już objętych kwarantanną.

Pasażerowie lotu powinni zgłaszać się do najbliższych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Do tej pory w Wielkopolsce – od początku epidemii – odnotowano 4276 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. 203 osoby zmarły, a 2830 wyzdrowiało. Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 46 nowych zakażeniach potwierdzonych w woj. wielkopolskim.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.