Poznań. Rusza sezon kąpielowy. Zakaz kąpieli w jednym jeziorze!

i

Autor: POSiR Poznań. Rusza sezon kąpielowy. Zakaz kąpieli w jednym jeziorze!

Poznań. Rusza sezon kąpielowy. Zakaz kąpieli w jednym jeziorze!

2022-06-11 8:05

Rusza sezon kąpielowy w Poznaniu. W ostatnich dniach Sanepid przeprowadził kontrole na miejskich kąpieliskach. Okazuje się, że jedno z nich będzie na razie nieczynne. Szczegóły w artykule.

W sobotę (11 czerwca) rozpocznie się w Poznaniu sezon kąpielowy. Przez cały jego okres trwania sanepid będzie zamieszczał na bieżąco informacje dotyczące stanu wód w kąpieliskach. W czwartek pojawił się pierwszy komunikat w tej sprawie. - Z powodu przekroczenia parametru mikrobiologicznego (Escherichia coli) obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku nad Rusałką - czytamy. Na czterech pozostałych miejskich kąpieliskach (Kiekrz, Krzyżowniki, Strzeszynek i Malta) woda została oceniona jako przydatna do kąpieli.

Miejskie kąpieliska będą otwarte codziennie od godz. 10:00 do 18:00. W tych godzinach są one strzeżone przez co najmniej dwóch ratowników. Jak informują miejscy urzędnicy, w weekendy dla zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zwiększały obsadę ratowniczą nad poznańskimi jeziorami. - O możliwości kąpieli informuje użytkowników biała flaga wywieszona na kąpielisku. W trakcie sezonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sanepid regularnie przeprowadzają badania wody. W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane - tłumaczą przedstawiciele POSiR.

Sezon kąpielowy w Poznaniu kończy się 31 sierpnia.

Sonda
Lubisz kąpać się w jeziorze?
Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry