Poznań: Sowa chciała wlecieć do przedszkola. Została ranna! [ZDJĘCIA]

2020-12-04 11:15 bm
Poznań: Sowa chciała wlecieć do przedszkola. Została ranna!
Autor: Straż Miejska Poznań Poznań: Sowa chciała wlecieć do przedszkola. Została ranna!

W ostatnich dniach Ekopatrol z Poznania zanotował kilka ptasich interwencji. Pomocy potrzebowała m.in. sowa, która chciała wlecieć do jednego z poznańskich przedszkoli. Ptak został zaatakowany i ranny.

Strażnicy Miejscy z Poznania poinformowali o interwencjach w ostatnich dniach. W minioną środę (2 grudnia) pomocy potrzebowała ranna sowa.

- Okazało się, że ta uderzyła w okno przedszkola na osiedlu Lecha, po czym została zaatakowana przez sroki. Na miejscu pracownik przedszkola, wskazał miejscem gdzie znajduje się ranna sowa - relacjonują strażnicy.

Sowa bez problemu dała sobie pomóc i została przewieziona do ptasiego azylu, gdzie przejdzie rekonwalescencję.

Dzień wcześniej Ekopatrol ruszył na pomoc łabędziowi, który pływał po Stawie Rozlanym na terenie Szacht.

- Udało się zlokalizować łabędzia, u którego widoczne było połamane skrzydło. Strażniczki podjęły próbę odłowienia go. Niestety nie udało się, gdyż ptak odpłynął na środek stawu - relacjonują strażnicy.

Następnego dnia strażniczki wróciły na miejsce w asyście funkcjonariuszy z Ekopatrolu, aby podjąć drugą próbę odłowienia łabędzia. Niestety ptak i tym razem pływał na środku stawu, co uniemożliwiało strażnikom udzielenia mu pomocy.

- W związku z tym, aby mieć pewność, że ptak otrzyma pomoc, strażnicy postanowili poprosić o pomoc straż pożarną. Strażacy bez wahania zgodzili się pomóc. Na miejsce przyjechali z katamaranem, którego zwodowali i po kilku chwilach łabędź był na lądzie - dodają strażnicy.

Łabędź został odwieziony przez strażników Ekopatrolu do Ptasiego Azylu.

Ornitolodzy przeliczą ptaki w Ogrodzie Botanicznym