Poznań: Zawalił się dach sali sportowej. Wstrząsające kulisy! Dzieci miały tam zajęcia

2021-06-23 13:17
Zawalił się dach sali sportowej w Poznaniu
Autor: KP PSP Poznań Zawalił się dach sali sportowej w Poznaniu

Chwilę przed zawaleniem się dachu w sali sportowej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi numer 1 w Poznaniu znajdowało się 26 osób! Na szczęście w samą porę dyrektorka zarządziła ewakuację. Strach pomyśleć, co mogłoby się tam wydarzyć. Sprawą zajmuje się nie tylko prokuratura, ale także specjalna komisja. Ponadto budynku pilnują policjanci.

Do katastrofy budowlanej doszło we wtorkowe popołudnie. Fatalne warunki pogodowe spowodowały wiele szkód w Poznaniu. Zdecydowanie największa miała miejsce w hali sportowej, która znajduje się przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi numer 1, gdzie zapadł się dach! Na szczęście nikt nie ucierpiał, bowiem dyrektorka szkoły w porę zarządziła ewakuację!

- Dyrektorka szkoły tuż przed zawaleniem dachu hali zarządziła natychmiastową ewakuację. Dzięki temu nikt nie ucierpiał - poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Wiadomo, że w budynku znajdowało się 26 osób. Byli to głównie uczniowie oraz dwójka trenerów.

- Dzieci były w szatni, bo to był czas przerwy. Przeszłam jeden sektor, w którym nic takiego wielkiego się jeszcze nie działo, drugi sektor, w trzecim było widać w zapleczu, że już jest woda. I wtedy właściwie działałam jak automat. Przebiegłam tę salę i wołałam "Ewakuacja, ewakuacja". Nauczyciele bardzo się sprężyli, sprawnie objęli swoją opieką dzieci, wyprowadzili je - opowiada dyrektorka Danuta Mikołajczak w rozmowie z RMF FM.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby. Zawaliło się około 300 metrów kwadratowych dachu hali. Budynku cały czas pilnuje policja, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Paweł Łukaszewski zapowiedział dogłebną analizę tych dramatycznych wydarzeń.

- Będziemy musieli zbadać kilka wątków. Ze wstępnych oględzin wynika, że uszkodzony został jeden konkretny dźwigar. Musimy m.in. sprawdzić, czy projekt został prawidłowo wykonany oraz wszystkie kwestie wykonawcze i kwestie dotyczące odprowadzania wody z dachu. Badamy te trzy wątki. Kiedy będziemy mieli ustalenia komisji to o nich poinformujemy - przekazał na specjalnym briefingu.

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE