Ruszają targi kamperów - tego nie możesz przegapić!

2020-09-22 10:57 Artykuł sponsorowany
Caravans Salon Poland
Autor: mat. prasowy Caravans Salon Poland

Targi Caravans Salon Poland na Międzynarodowych Targach Poznańskich, to prawdziwe święto caravaningu i miłośników podróżowania oraz turystyki alternatywnej. Na dwukrotnie większej powierzchni niż w ubiegłym roku, zobaczymy ponad 200 kamperów i przyczep oraz innych atrakcji związanych z caravaningiem. Zlot Caravaningowy, Strefę RETRO oraz premiery nowych modeli 2021.

Caravans Salon Poland w Poznaniu rozpocznie się już 2 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach 3 i 3A i potrwa przez 3 dni. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ rok 2020 jest bardzo udany dla branży caravaningu. Zaowocowało to dużym zainteresowaniem wystawców a powierzchnia wystawy została zwiększona o ponad 80% w stosunku do poprzednich edycji. Targi rozpoczną się w piątek o 12:00 i potrwają do niedzieli do godziny 16:00.

Co nas czeka podczas Caravans Salon w Poznaniu:

  • ponad 200 pojazdów – kamperów i przyczep oraz sprzęt biwakowy i turystyczny,
  • premiery modeli na rok 2021 oraz bestsellery 2020,
  • spotkania z gośćmi: blogerami, podróżnikami, kamperowcami i ekspertami z branży,
  • XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy – w tym roku rekordowe 150 ekip,
  • Strefa RETRO kamperów pokazująca historię caravaningu,
  • czołowi wystawcy, dystrybutorzy, dealerzy i właściciele wypożyczalni i kempingów – oraz wyjątkowe targowe oferty i promocje.

Bilety są do nabycia tylko online na platformie ToBilet.pl. Szczegółowe informacje >>tutaj<<.

Caravans Salon Poland
Autor: mat. prasowy Caravans Salon Poland Link: https://www.caravanssalon.pl/pl/

Więcej powierzchni, więcej wystawców oraz premiera prestiżowej marki

Powierzchnia wystawiennicza w tej edycji zwiększa się o ponad 80%. Zwiększy się również liczba wystawców oraz marek prezentowanych na targach. W Poznaniu będzie można zobaczyć sporo nowości, które były prezentowane na zakończonych niedawno targach w Dusseldorfie, które są najważniejszą tego typu imprezą w Europie.

Zapowiedziano już premierę Renault Trafic Camper od firmy Wavecamper oraz premierowy pokaz kamperów marki Concorde, która produkuje niezwykle luksusowe kampery znane na całym świecie. Centrum Campingowe Kutno, które zostało ich oficjalnym dystrybutorem chce je premierowo pokazać, właśnie w Poznaniu. Organizatorzy informują też o premierach i nowościach od marek Deathleffs, Elcamp, Hobby, Buerstner, Globe Traveller czy Adria – więcej o wystawcach TUTAJ.

Swój udział potwierdziła już czołówka krajowych dystrybutorów i dealerów kamperów i przyczep, takich jak Grupa Elcamp, CarGO, Centrum Campingowe, Camel Camp czy też Benimar. Wśród nowych wystawców warto wyróżnić Austriacką firmę Gentle Tent, która wchodzi na Polski rynek z innowacyjnymi namiotami dachowymi, sofami i przedsionkami na sprężone powietrze, które nie wymagają montażu stelaża.

Caravans Salon Poland
Autor: mat. prasowy Caravans Salon Poland Link: https://www.caravanssalon.pl/pl/

XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy i ciekawe egzemplarze

Ważnym elementem targów w Poznaniu jest Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na który w tym roku zjedzie ponad 150 ekip z całego kraju. Na Zlocie można spotkać kampery i przyczepy w różnym wieku i klasie oraz sporo pojazdów stworzonych czy przerobionych według upodobań właścicieli. W tym roku będzie można spotkać np. 14 metrowy kamper rodem z USA. Organizatorzy podkreślają wzrost zainteresowania i duży entuzjazm ze strony zlotowiczów. Ta edycja zlotu będzie większa, ale z zachowaniem wszelkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Takich jak poszerzone alejki między kamperami, czy punkty dezynfekcyjne dla uczestników.

Strefa RETRO oraz występy gości, blogerów i podróżników

Nowością i dodatkową atrakcją targów będzie Strefa RETRO, w której będzie można zobaczyć kilkanaście unikatowych, zabytkowych kamperów. Wystawa jest efektem zgłoszeń pasjonatów i kolekcjonerów, którzy chcą pokazać historię motoryzacji na żywo, poprzez wystawę samochodów.

Interesująco zapowiada się również program spotkań i prelekcji, w czasie, których zwiedzający będą mogli posłuchać historii z podróży kamperowych, wziąć udział w spotkaniach autorskich i spotkać blogerów i podróżników, których, na co dzień obserwują w internecie. ElCamper opowie o podróży kamperem po Ukrainie, Calluna Trip o podróżach po Ameryce Północnej a Mikołaj Gospodarek o swojej książce „Polska na czterech kółkach”, każdy z gości będzie miał ciekawą historię do opowiedzenia. Lista gości jest na bieżąco aktualizowana na stronie www organizatora: TUTAJ.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczne imprezy targowe, to również wyzwanie ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa, jakie są wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są w tej materii wzorem dla innych organizatorów, spełniając wszystkie narzucone wymogi a nawet dodając swoje rozwiązania rozszerzające te wymogi. Na MTP od lipca z powodzeniem organizuje się coraz większe imprezy dla szerokiej publiczności.

Targi Caravans Salon odbędą się od 2 do 4 października w Poznaniu na terenie MTP

Godziny otwarcia: Piątek od 12 do 18, Sobota od 10 do 17, Niedziela od 10 do 16

Bilety do nabycia tylko online >>tutaj<<

Caravans Salon Poland
Autor: mat. prasowy Caravans Salon Poland Link: https://www.caravanssalon.pl/pl/

Artykuł sponsorowany