2-latek wypadł z balkonu i przeżył. Zobacz, co uratowało jego życie

2020-06-03 12:00
Skoki: 2-latek WYPADŁ z balkonu! Kupa PIACHU uratowała jego życie
Autor: Amadeusz Calik

O krok od tragedii w Skokach w województwie wielkopolskim. 2-letni chłopiec wypadł z okna. Dziecko trafiło do szpitala, ale można mówić o wielkim szczęściu! Chwila nieuwagi mogła skończyć się dramatem.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 20:00 i po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że przy małych dzieciach trzeba mieć oczy dookoła głowy. Mama chłopca sprzątała w kuchni i wtedy mogło dojść do dramatu.

- 2-latek przebudził się, wspiął po szczebelkach balustrady i wypadł z balkonu. Spadł z około trzech metrów - relacjonuje w rozmowie z SE sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec.

Taki upadek mógł skończyć się tragicznie, ale w tym przypadku możemy mówić o wielkim szczęściu. Dziecko szczęśliwie upadło na znajdujący się pod balkonem usypany żwir i piasek.

- Chłopiec wstał i zaczął płakać. Zauważyła go siostra matki, która wzięła je na ręce - dodaje Zieliński.

2-latek został zabrany na badania do szpitala w Poznaniu. Z przekazanych informacji wynika, że nie doznał żadnych obrażeń i skończyło się tylko na strachu. Policjanci dodają, że matka chłopca była trzeźwa, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek.

Jak przygotować dziecko do przedszkola
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE