Strzelanina na Rondzie Śródka w Poznaniu. Ranny policjant!

i

Autor: Google Earth/ policja.gov.pl Strzelanina na Rondzie Śródka w Poznaniu. Ranny policjant!

Strzelanina na Rondzie Śródka w Poznaniu. Ranny policjant!

2022-05-09 10:41

Dantejskie sceny na Rondzie Śródka w Poznaniu. W niedzielę, 8 maja, wieczorem, policjanci otrzymali zgłoszenie, że jakiś mężczyzna zaczepia kobiety. Gdy przyjechali na miejsce, doszło do strzelaniny. Ranny został jeden z funkcjonariuszy! Trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8 maja), w godzinach wieczornych. Jak informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Rondzie Śródka jakiś mężczyzna zaczepia kobiety. - Patrol, który przyjechał na miejsce, wytypował mężczyznę do legitymowania. Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i strzelił z niej do obojga policjantów. Jeden z funkcjonariuszy także użył broni. Postrzelony w nogi i rękę napastnik został obezwładniony - relacjonuje rzecznik Wielkopolskiej Policji. Ranny został także jeden z policjantów. Z ranami brzucha i ręki trafił do szpitala.

CZYTAJ: Poznań. Mężczyzna mocno zranił się w głowę. Potrzebna była natychmiastowa pomoc

Policjanci zabezpieczyli ślady i zbierają informacje na temat całego zajścia. O sprawie powiadomiona została także prokuratura. Przez kilka godzin z ruchu wyłączony był dworzec autobusowy w rejonie miejsca zdarzenia.

Strzelanina na Targówku. Aktorzy z bronią w ręku!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE