Święta Bożego Narodzenia w poznańskich sklepach [ZDJĘCIA]: Znicze obok czekoladowych mikołajów

2015-10-25 11:28 Marta Glanc
Czekoladowe mikołaje już spoglądają na klientów ze sklepowych półek...
Autor: fot. Dominik Rutkowski/ Radio ESKA Poznań Czekoladowe mikołaje już spoglądają na klientów ze sklepowych półek...

Chociaż mamy dopiero październik i wszyscy myślą o Wszystkich Świętych, a nie grudniowym Bożym Narodzeniu, w wielu sklepach w Poznaniu możemy znaleźć już czekoladowe Mikołaje, kalendarze adwentowe czy inne świąteczne upominki. Tuż obok leżą znicze...

Dokładnie dwa miesiące zostało do Bożego Narodzenia - jednak w wielu sklepach już jest grudzień. Czekoladowe Mikołaje, bombki czy kalendarze adwentowe  czekają na sklepowych półkach na pierwsze osoby, które dopadnie przedświąteczna gorączka zakupów. Idąc kawałek dalej możemy jednak napotkać zgoła inny nastrój - znicze, kwiaty... Co poznaniacy myślą o takiej mieszance?

- Najpierw powinna minąć jedna atmosfera a później druga - mówi zapytana przez nas poznanianka.

- Jeżeli wprowadzamy dekoracje i wystrój świąteczny w połowie października, to traci to swój urok. Potem już w grudniu to spowszednieje - dodaje mieszkaniec Poznania.

Święta już w Poznaniu...
Autor: fot. Dominik Rutkowski, Radio ESKA Poznań Święta już w Poznaniu...
Święta już w Poznaniu...
Autor: fot. Dominik Rutkowski/ Radio ESKA Poznań Święta już w Poznaniu...

"To się nie zmieni"

Jak się okazuje to dotyczy nie tylko dużych supermarketów. Również w małych, osiedlowych sklepikach niektórzy sprzedawcy postanowili wystawić już świąteczne słodycze.

- Zauważyłem to w lokalnym, osiedlowym sklepiku. Tak było zawsze, od wielu lat, to się nie zmieni. Nie oszukujmy się, to jest jeden wielki biznes - trzeźwo zauważa spytany przez nas poznaniak.

Z poznaniakami rozmawiał nasz reporter, Dennis Latzke. Posłuchajcie, jak komentują całą sytuację:


A co Wy o tym myślicie? Cieszycie się, że w sklepach już panuje świąteczna atmosfera, czy wręcz przeciwnie? Komentujcie!