Tajemniczy znak z czarownicą i kradzież z cmentarza na północy Wielkopolski. „Tam diabeł mówi dobranoc”

2021-05-12 10:02
Znak z czarownicą stanął na północy Wielkopolski
Autor: FB/Tobiasz Wiesiołek Wójt Szydłowa Znak z czarownicą stanął na północy Wielkopolski

O ile postawienie znaku ostrzegającego przed latającymi na miotle czarownicami jest może i zabawne, to kradzież cmentarnego płotu już nie. Punktem wspólnym tych dwóch zdarzeń jest maleńka wioska na północy Wielkopolski - Róża Wielka.

- Ten znak to chyba żart i nawiązanie do znaku z kotem - mówi Super Expressowi sołtyska wsi Iwona Kwaśniak. Cztery lata temu w pobliskiej wsi stanął bowiem znak - ostrzegający o kotach przebiegających przez drogę. Znak postawiono, bo mieszkańcy mieli już dość rozjeżdżanych na środku drogi kotów. - W ciągu roku ginęło ich ponad 10, a wiadomo, że koty chodzą swoimi ścieżkami i nie da się ich nauczyć bezpieczeństwa - mówił wtedy sołtys wsi Tarnów pod Piłą, Tadeusz Obrocki. Teraz ktoś poszedł o krok dalej i tuż pod lasem ustawił znak z czarownicą. Nikt jednak nie przyznaje się do jego ustawienia. - Tam diabeł mówi dobranoc - szczerze przyznaje Iwona Kwaśniak. Mieszkańcy Róży Wielkiej nie widzieli do tej pory żadnej czarownicy, ale już śmieją się, że będą w wiosce robić zloty i warsztaty latania na miotle.

Tymczasem na pewno wioskę odwiedził… złodziej i to już powód do żartów nie jest. Ktoś z cmentarza - z niedzieli na poniedziałek (10 maja) ukradł… PŁOT. - Jesteśmy załamani, to były piękne przęsła ogrodzeniowe, zupełnie nowe - mówi Iwona Kwaśniak.

- Nie uwierzycie - jakieś hieny cmentarne ukradły przęsła z płotu na cmentarzu w Róży Wielkiej - 11 sztuk .... obrzydliwy akt złodziejskiej desperacji - poinformował wójt Szydłowa Tobiasz Wiesiołek. 

Sprawą zajmuje się już policja.

Lecznicze właściwości mniszka lekarskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE