Tomasz Terlikowski

i

Autor: Wojciech Artyniew/Super Express Tomasz Terlikowski

Kościół

Tomasz Terlikowski mówi o "tchórzostwie". Kuria zakazała spotkania z nim?!

2023-03-24 20:06

Niedługo po Wielkanocy, w drugiej połowie kwietnia, w Duszpasterstwie Akademickim przy parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu miało się odbyć spotkanie dotyczące m.in. kondycji Kościoła. Pojawić się na nim miał Tomasz Terlikowski. Znanego publicysty i działacza katolickiego na spotkaniu zabraknie, o czym sam poinformował w mediach społecznościowych. Dlaczego? Według Terlikowskiego - zakazała tego kuria.

Zakazano spotkania z Tomaszem Terlikowskim?

Tomasz Terlikowski nagłośnił na Twitterze sprawę swojej nieobecności na spotkaniu w Poznaniu. - Jak wygląda dialog w praktyce w Kościele? Jak traktuje się zadających pytania? Chcecie wiedzieć? To teraz krótka opowieść - napisał na Twitterze Terlikowski, rozpoczynając wątek.

- Zostałem zaproszony do duszpasterstwa na spotkanie o tym, dlaczego nie odchodzić z Kościoła. To akademickie miasto, arcybiskup wiele mówiący o synodalności, a w praktyce, gdy kuria się o tym dowiedziała zakazała je organizować, bo "z tego dobra duchowego nie będzie" - napisał dalej Terlikowski, który tłumaczył w kolejnym wpisie, że "dobra" nie będzie też "z braku debaty, z tchórzostwa i z blokowania rozmowy". Według Terlikowskiego taka postawa władz kościelnych doprowadzi jedynie do "jeszcze szybszszej laicyzacji" oraz jeszcze większego wrażenia, "że Kościół nie chce rozmawiać i wyklucza tych, którzy w dialog wchodzą".

Tomasz Terlikowski nie sprecyzował o jakie spotkanie chodzi i kiedy miałoby do niego dojść, jednak serwis wpoznaniu.pl informuje, że wydarzenie miałoby się odbyć 20 kwietnia na terenie Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu. "Kościół: uciekać czy zostać" - to hasło firmujące nieaktualne już wydarzenie. Poznańska kuria nie odniosła się jeszcze do słów Tomasza Terlikowskiego. Na jej czele stoi Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki.

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?
Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Nasi Partnerzy polecają