Wielkopolska: Burze z gradem znowu w naszym regionie! Jest ostrzeżenie IMGW!

2020-07-15 11:02 DR
Burza w Łomży
Autor: mszzz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami meteorologicznymi. Te mogą wystąpić w znacznej części województwa Wielkopolskiego. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Ostatnie dni pod względem pogodowym w naszym regionie były bardzo spokojne. Nie było opadów deszczu, burze również trzymały się od nas z daleka. Niestety, gwałtowne zjawiska przypomniały sobie o województwie Wielkopolskim. I tak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie dla większości województwa. Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie mogą się również pojawić opady gradu.

Ostrzeżenie będzie obowiązywało od godziny 13:00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk to 85 procent. Jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli najsłabsze. Mimo wszystko oznacza ono, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewać się można się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zachodnie Skrzydło Zamku w Poznaniu otwarte po dwuletniej renowacji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.