Wszystkich Świętych 2022. Jakie sklepy w Poznaniu będą otwarte 1 listopada?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wszystkich Świętych 2022. Jakie sklepy w Poznaniu będą otwarte 1 listopada?

Zakupy 1 listopada

Wszystkich Świętych 2022. Jakie sklepy w Poznaniu będą otwarte 1 listopada?

2022-10-24 10:12

Wszystkich Świętych to raczej mało odpowiedni dzień na robienie zakupów. Tego dnia większość sklepów będzie zamknięta. Co zrobić jeśli zabraknie nam soli, cukru albo ciastek? Jest szansa na uzupełnienie zapasów, ale to nie będzie takie łatwe. Gdzie są otwarte sklepy w Poznaniu? Sprawdziliśmy!

1 listopada, czyli Wszystkich Świętych to w Polsce dzień wolny od pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to dzień, w którym muszą być zamknięte wszystkie centra handlowe oraz sklepy, które zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę. Tego dnia nie zrobimy zakupów w marketach Biedronka, Lidl, Aldi, Carrefour, Kaufland czy Auchan. Nieczynne tego dnia będą również galerie handlowe. Mieszkańcy Poznania, którzy zapomną wcześniej zrobić najpotrzebniejsze zakupy będą jednak mieli szanse na uzupełnienie zapasów. Które sklepy w Poznaniu będą czynne?

1 listopada 2022: Gdzie są otwarte sklepy w Poznaniu?

Wszyscy ci, którzy zapomną zrobić zakupy przed 1 listopada, będą mieli szansę na uzupełnienie zapasów w małych osiedlowych sklepikach, w których za ladą stanie właściciel lub osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. Otwarta będzie także część sklepów sieci Żabka. Dodatkowo kolejną opcją na drobne zakupy są stacje benzynowe, gdzie w niedziele i święta sklepy są zazwyczaj czynne.

Sonda
Sklepy spożywcze powinny być otwarte w niedziele i święta?
Białe misie, znicze i balonik. Poruszający widok po zabiciu czterolatka przez tramwaj na ul. Jagiellońskiej