Wybory samorządowe 2024. Zapaśnik Tadeusz Michalik chce zostać radnym gminy Czerwonak

i

Autor: materiały wyborcze Wybory samorządowe 2024. Zapaśnik Tadeusz Michalik chce zostać radnym gminy Czerwonak

Sportowcy idą do polityki!

Wybory samorządowe 2024. Zapaśnik Tadeusz Michalik chce zostać radnym gminy Czerwonak

2024-03-01 10:41

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Poznajemy coraz więcej kandydatów. Radnym w podpoznańskim Czerwonaku chce zostać Tadeusz Michalik. To medalista olimpijski z Tokio, który jest wciąż czynnym sportowcem.

Wybory samorządowe 2024. Tadeusz Michalik zostanie radnym?

W Sejmie RP mamy wielu ludzi związanych ze sportem. Podobnie jest w radach gminy w całej Polsce. Być może po najbliższych wyborach samorządowych sportowców, którzy będą brać odpowiedzialność za swoje małe ojczyzny, będzie jeszcze więcej. Wszystko za sprawą m.in. Tadeusza Michalika. Zapaśnik KS Sobieski Poznań zdecydował się wystartować w wyborach samorządowych. Brązowy medalista olimpijski z Tokio chce zostać radnym gminy Czerwonak i znalazł się na liście KWW Wójta Marcina Wojtkowiaka.

Kilka dni temu Tadeusz Michalik w swoich mediach społecznościowych opublikował tajemniczy post. Podziękował swoim głównym sponsorom i zapowiedział, że zamyka jedne drzwi, aby otworzyć kolejne.

- Sport jest tylko dodatkiem do życia. Nie trwa wiecznie. Dużo osób pyta mi się - Co do dalej? Jak to będzie, co to będzie. Postanowiłem zrobić kolejną ciekawa rzecz w moim życiu. Zawsze dbam o przyszłość swoją i mojej rodziny. Czy jest coś nowego? Czy jest ktoś nowy na mojej sportowej i życiowej drodze? Pewnie że jest. Niebawem wszystko ujrzy światło dzienne - zaznaczył tajemniczo.

Kim jest Tadeusz Michalik?

Tadeusz Michalik urodził się 16 lutego 1991 roku. Zapaśnik od wielu lat reprezentuje klub KS Sobieski Poznań. Jego największym sukcesem sportowym jest brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. W 2016 roku został także brązowym medalistą mistrzostw Europy w zapasach.

Michalik pochodzi ze sportowej rodziny. Jego siostra Monika była także zapaśniczką i na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczyła brązowy krążek.

PORANEK ESKA - Wybory prezydenckie
Źródło: Wybory samorządowe 2024. Zapaśnik Tadeusz Michalik chce zostać radnym gminy Czerwonak

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki