Wyjątkowy tramwaj wyjdzie na ulice Poznania! Gdzie go spotkać?

2022-05-28 8:10
Wyjątkowy tramwaj wyjdzie na ulice Poznania! Gdzie go spotkać?
Autor: poznan.pl Wyjątkowy tramwaj wyjdzie na ulice Poznania! Gdzie go spotkać?

Na miłośników komunikacji miejskiej czeka nie lada atrakcja. Na ulice Poznania wyjedzie tramwaj silnikowy Typu I z wagonem doczepnym Carl Weyer. Gdzie będzie można go spotkać?

Historyczne tramwaje można spotkać na ulicach Poznania od czasu do czasu. Tak też będzie w najbliższą niedzielę (29 maja). Na torowiska wyjedzie tramwaj z wagonami silnikowymi Typu I, czyli takimi, które były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującym w mieście. - Odbudowany pojazd z 1898 roku już w najbliższą niedzielę (29 maja) będzie kursował na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym Carl Weyer (pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku) - mówią urzędnicy.

CZYTAJ: Poznań. Droższe bilety na Maltankę! Mieszkańcom to się nie spodoba

Tramwaj linii H będzie kursował po trasach:

  • GAJOWA/STARE ZOO - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - Mielżyńskiego - plac Ratajskiego - 23 Lutego - PLAC WIELKOPOLSKI

Odjazdy z przystanku Stare ZOO przy ul. Gajowej: godz. 11.45, 12.45, 14.00, 15.00, 16.00

  • PLAC WIELKOPOLSKI - 23 Lutego - plac Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - GAJOWA/STARE ZOO

Odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 12.05, 13.05, 14.30, 15.30, 16.20.

Ważne jest to, że pojazd może zabierać tylko tyle pasażerów, ile ma miejsc siedzących. - Tramwaj nie będzie zatrzymywał się na przystankach pośrednich - po drodze nie będzie więc możliwości wsiadania czy wysiadania - uzupełniają urzędnicy.

Ile kosztuje przejazd takim tramwajem? MPK informuje, że na linii historycznej będzie obowiązywać taka sama taryfa, jak na liniach turystycznych. Bilet normalny na jeden przejazd kosztuje 6 złotych, a ulgowy 4 zł. MOżna wykupić też bilety jednodniowe w cenie 10 złotych/normalny i 7 zł/ulgowy.

Nie będzie to jedyny wyjazd tramwaju Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer. Kolejny jest planowany na niedzielę (5 czerwca).

Najlepszy Koncert Świata 2022 Poznań. Zobacz wideo z imprezy VOX FM
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE