Wielkopolskie: Zabytkowy pałac stanął w płomieniach! Ewakuowano 31 osób, w tym dziecko

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Ogromne straty

Wielkopolskie: Zabytkowy pałac stanął w płomieniach! Ewakuowano 31 osób, w tym dziecko

2023-06-14 13:10

31 osób, w tym dziecko, ewakuowało się w nocy z pałacu z mieszkaniami komunalnymi, w którym wybuchł pożar. - Powodem jest zaprószenie ognia - powiedział w środę PAP oficer prasowy ostrowskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Chmielecki.

Pożar w zabytkowym pałacu z mieszkaniami komunalnymi w Rososzycy, ewakuowało się 16 rodzin

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 czerwca ok. godz. 23 we wsi Rososzyca w powiecie ostrowskim. Służby ratunkowe zawiadomiono, że w zabytkowym pałacyku, w którym zaadaptowano pomieszczenia na mieszkania komunalne, na strychu wybuchł pożar. Przed przyjazdem straży pożarnej z obiektu ewakuowało się 31 osób, w tym dziecko. Nikt nie doznał obrażeń.

- Z pożarem walczyło 16 jednostek straży. Działania trwały do 4 nad ranem. To była bardzo trudna akcja, ponieważ pożar był rozwinięty, a działania trzeba było prowadzić w nocy - powiedział PAP st. kpt. Tomasz Chmielecki.

W pożarze spłonęło 200 m kwadratowych drewnianej konstrukcji dachu. Według wstępnych danych powodem pożaru było zaprószenie ognia.

Na miejscu działania prowadzi policja. Pogorzelcom zapewniono tymczasowe miejsce pobytu w domu seniora w Rososzycy. Inspektor nadzoru budowlanego zdecydował, że budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcy mogą wejść do budynku jedynie po najpotrzebniejsze rzeczy, czyli leki, ubrania i dokumenty.

Sonda
Wiesz co robić w przypadku pożaru?
Potężny pożar na Kamionku. Spłonął budynek przy Gocławskiej