Bezrobocie w Radomiu. GUS podał najnowsze dane. Ilu jest bezrobotnych w mieście?

2020-05-27 15:16 MK
Bezrobocie w Radomiu. GUS podał najnowsze dane. Ilu jest bezrobotnych w mieście?
Autor: pixabay.com Kielecki rynek pracy w czasie pandemii koronawirusa. Liczba bezrobotnych nieznacznie wzrosła

Główny Urząd Statystyczny 26 maja opublikował najnowsze dane dotyczące bezrobocia. Wskaźniki przedstawiają sytuację po pierwszym pełnym miesiącu epidemii koronawirusa. Co wynika z tych danych? Z końcem kwietnia w Polsce bez pracy było 965,8 tys. osób, czyli oficjalnie o 56,4 tys. więcej w porównaniu z marcem. W kwietniu stopa bezrobocia wyniosła 5,8 proc., dla marca ten wskaźnik uplasował się na poziomie 5,4 proc. Jak statystyki ogólnopolskie przekładają się na lokalny rynek pracy? Sprawdziliśmy to!

Spis treści

  1. Ilu jest bezrobotnych w Polsce?
  2. Stopa bezrobocia – wzrosty w wielu regionach kraju
  3. Bezrobocie i jego struktura w Radomiu i powiecie radomskim

Ilu jest bezrobotnych w Polsce?

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w kwietniu 965,8 tys. wobec 909,4 tys. osób w marcu. Czyli według oficjalnych danych liczba osób bez pracy w kwietniu wzrosła o ponad 56 tysięcy osób.

Stopa bezrobocia – wzrosty w wielu regionach kraju

Najnowsze dane GUSu nie pozostawiają wątpliwości - wzrost stopy bezrobocia wystąpił praktycznie we wszystkich województwach - najsilniejszy był w woj. warmińsko-mazurskim i woj. zachodniopomorskim. W tym pierwszym z wymienionych, stopa bezrobocia osiągnęła wartość dwucyfrową i wynosi 10%, w drugim przypadku jest to 7,7%. Jeśli chodzi o województwo mazowieckie wskaźnik stopy bezrobocia wynosi 4,7%.

Bezrobocie i jego struktura w Radomiu i powiecie radomskim

Liczba bezrobotnych, zarejestrowanych w radomskim PUP na koniec kwietnia wyniosła 20 2859 osób i była wyższa od odnotowanej w końcu poprzedniego miesiąca o 743 osoby. W marcu 2020 w naszym powiecie mieliśmy 19 5429 bezrobotnych.

W kwietniu pracownicy radomskiego „pośredniaka” zarejestrowali 1 241 bezrobotnych w tym: 137 osób zarejestrowanych po raz pierwszy, 1 104 osoby zarejestrowane po raz kolejny.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Ogłoszenie wyników wyborów na rektora radomskiego uniwersytetu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.