Brzeźce. Cofał opla i przejechał 30-latkę! Nie odzyskała przytomności. Są zarzuty!

2021-07-17 11:22
Brzeźce. Cofał opla i przejechał 30-latkę! Nie odzyskała przytomności. Są już zarzuty!
Autor: FotoKacper/cc0/Pixabay.com Kierujący oplem vivaro przejechał 30-letnią kobietę w czasie cofania w Brzeźcach pod Białobrzegami.

Kierujący oplem vivaro przejechał 30-letnią kobietę w czasie cofania w Brzeźcach pod Białobrzegami. Jak wstępnie ustaliła policja, 23-latek nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w kobietę, która przewróciła się i została wciągnięta pod opla, po czym auto na nią najechało. Poszkodowana została ciężko ranna i nie odzyskała przytomności od czasu wypadku. Kierujący oplem usłyszał już dwa zarzuty, bo dopuścił się jeszcze jednego przestępstwa.

Brzeźce. Cofał opla i przejechał 30-latkę! Nie odzyskała przytomności. Są już zarzuty!

Kierujący oplem vivaro przejechał 30-latkę w Brzeźcach pod Białobrzegami. Do wypadku doszło w niedzielę 11 lipca ok. godz. 18, a kobieta trafiła do szpitala ciężko ranna i do tej pory nie odzyskała przytomności. Policja w Białobrzegach poczyniła już wstępne ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia w Brzeźcach.

- 23-letni kierujący pojazdem marki Opel Vivaro, znajdując się w stanie nietrzeźwości, podczas wykonywania manewru cofania nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w stojącą za nim kobietę. 30-letnia kobieta została przygnieciona przez pojazd. Po jej wyciągnięciu przez policjantów i strażaków została przewieziona do szpitala. Kierujący pojazdem został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi - informuje policja w Białobrzegach.

Kierujący oplem, który przejechał 30-latkę w Brzeźcach, miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Grójcu przedstawił mężczyźnie zarzuty spowodowania wypadku drogowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czytaj też: Brankowo. 15 osób siedziało na nawozie na kilku metrach kwadratowych! 22-latek sam może trafić do zamknięcia

Czytaj też: Radom. Prezes miejskiej spółki aresztowany! Przez 4 lata "opiekował się" podwładną, ale nie za darmo!

Małe dziecko utopiło się w jeziorze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE