Radom. Prezes miejskiej spółki aresztowany! Przez 4 lata "opiekował się" podwładną, ale nie za darmo!

2021-07-12 12:38
Radom. Prezes miejskiej spółki aresztowany! Przez 4 lata opiekował się podwładną, ale nie za darmo!
Autor: ZP KWP zs. w Radomiu Prezes jednej z miejskich spółek w Radomiu został aresztowany za żądanie i przyjmowanie łapówek od męża swojej podwładnej.

Prezes jednej z miejskich spółek w Radomiu został aresztowany za żądanie i przyjmowanie łapówek od męża swojej podwładnej. Kobieta została zatrudniona w innej jednostce budżetowej w dziale prawnym w ramach umowy o zastępstwo na czas nieobecności pracownika, a w ciągu kolejnych 4 lat awansowała na inspektora ochrony danych osobowych. W tym czasie odbierała nagrody pracownicze i miała sukcesywnie podwyższaną pensję. Jakie łapówki przyjmował prezes z Radomia?

Radom. Prezes miejskiej spółki aresztowany! Przez 4 lata "opiekował się" podwładną, ale nie za darmo!

Prezes jednej z miejskich spółek w Radomiu aresztowany. W okresie od września 2017 roku do marca 2021 roku 56-miał żądać i przyjmować łapówki od męża swojej podwładnej. Proceder rozpoczął się w momencie, gdy mężczyzna stał na czele innej jednostki budżetowej w Radomiu.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna, pełniąc funkcję dyrektora jednostki budżetowej w Radomiu, żądał, a następnie przyjmował od męża jednej z pracownic korzyści majątkowe w postaci telefonów komórkowych w zamian za zatrudnienie kobiety w dziale prawnym w ramach umowy o zastępstwo na czas nieobecności pracownika, awansowanie jej na stanowisko Inspektora Ochrony Danych Osobowych, przyznawanie jej nagród pracowniczych oraz sukcesywnego podwyższania wynagrodzenia - informują we wspólnym komunikacie policja i prokuratura w Radomiu.

Prezes z Radomia został zatrzymany w ubiegłym tygodniu na zlecenie tamtejszej prokuratury przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Korupcją KWP zs. w Radomiu. Przedstawiono mu zarzuty z art. 228 par 4 k.k. w zb z art. 228 par 1 w zw. z art. 11 par 2 k.k. oraz z art. 228 par 4 k.k. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. 56-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Osiedle Wilga. Zaginiona 67-latka przeżyła w lesie 5 dni! Nawet policjanci nie dowierzali [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Dantejskie sceny w Radomiu. Pijanej matce wypadło dziecko z wózka. Nie umiała nawet stać!

Niezwykła akcja policji. Pilotowali samochód z dzieckiem do przeszczepu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE