Dzień bez Samochodu 2020. W Radomiu 22 września komunikacja miejska będzie darmowa!

2020-09-21 12:25 Magdalena Król
Dzień bez Samochodu 2020. W Radomiu 22 września komunikacja miejska będzie darmowa!
Autor: Anna Wróblewska/UM Radom Dzień bez Samochodu 2020. W Radomiu 22 września komunikacja miejska będzie darmowa!

Dzień bez Samochodu co roku przypada 22 września. W 2020 roku jest to wtorek. Tego dnia podróże wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów. Ponadto będzie można za darmo zwiedzić Muzeów Polskich Rowerów.

Już od kilku lat 22 września komunikacja miejska w Radomiu jest bezpłatna. Ma to na celu zachęcenie mieszkańców miasta do zostawienia kluczyków do samochodu w domu i skorzystania w zamian z transportu publicznego. Warto pokreślić, że w Radomiu uprawnienie obowiązuje wszystkich pasażerów bez wyjątków. Nie trzeba wówczas posiadać przy sobie żadnych dokumentów, na przykład dowodu rejestracyjnego auta.

Ponadto do 22 września włącznie będzie jeździć specjalna linia przyśpieszona E Obsługują ją najnowsze autobusy elektryczne. Trasa tej linii jest okrężna, tylko z jednym przystankiem końcowym na Gołębiowie I. Została ona poprowadzona między innymi fragmentami ulic, które na co dzień nie są obsługiwane przez komunikację miejską (trasa N-S, Wałowa i Daszyńskiego) Zwracamy uwagę na to, że autobusy linii E zatrzymują się jedynie na wybranych przystankach.

W Dniu bez Samochodu wszyscy zainteresowani mogą na darmowe zwiedzić Muzeum Polskich Rowerów przy ulicy Curie-Skłodowskiej 4 w Radomiu. Placówka jest czynna w godzinach 9:00-17:00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie jednak możliwe zwiedzanie muzeum przez duże zorganizowane grupy. W jednym czasie może tam przebywać maksymalnie pięć osób.

Zlot zabytkowych pojazdów w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.