Grójec: Obywatele Mołdawii chcieli ukraść samochód. Zostali zatrzymani

2020-06-03 17:32 MK
Grójec: Obywatele Mołdawii chcieli ukraść samochód. Zostali zatrzymani
Autor: Policja Mazowiecka Grójec: Obywatele Mołdawii chcieli ukraść samochód. Zostali zatrzymani

Grójeccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Mołdawii, którzy są podejrzani o usiłowanie kradzieży samochodu o wartości blisko 60 tys. złotych. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Syn właścicielki fiata tipo w ubiegłą sobotę zgłosił usiłowanie kradzieży samochodu, do którego doszło w Grójcu. Wracając z cmentarza na parkingu zauważył, jak z pojazdu ucieka mężczyzna, który dołączył do dwóch kolegów. Wnętrze samochodu zostało zdemolowane, połamane zostały elementy kokpitu oraz wyrwano przewody ze stacyjki.

- Policjanci natychmiast podjęli działania w celu wyjaśnienia tego zdarzenia. Podczas penetracji terenu mundurowi ujawnili trzech mężczyzn, którzy po pieszym pościgu zostali zatrzymani. Po doprowadzeniu do komendy okazało się, że to obywatele Mołdawii w wieku od 24 do 34 lat, którzy przekroczyli granice w celach zarobkowych. Wszyscy byli pijani – poformowała kom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Dwóm starszym mężczyznom śledczy postawili zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu. Na wniosek prokuratury sąd postanowił, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Express Biedrzyckiej - Gość: Aleksander Kwaśniewski „Prezydentura Dudy jest miałka, ale jest faworytem wyborów"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.