Kameralne Lato w Radomiu. 13. edycja wydarzenia już w sierpniu! [ZDJĘCIA]

2020-07-31 12:23 Magdalena Król
Kameralne Lato w Radomiu. 13. edycja wydarzenia już w sierpniu!
Autor: Policja Mazowiecka Tegoroczny festiwal będzie trwał od 9 do 15 sierpnia.

Kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato” rozpocznie się 9 sierpnia w Radomiu. W tym roku pod nowym hasłem: OD NOWA oraz w reżimie sanitarnym. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Festiwal "Kameralne Lato" na dobre zadomowił się już w Radomiu. W tym roku będzie to 13. edycja projektu filmowego dla młodych twórców. Jest to jedna z największych cyklicznych imprez filmowych w kraju. Od początku festiwalu jego częścią integralną są warsztaty filmowe, w czasie których młodzi twórcy pod okiem znanych twórców filmowych przechodzą pełną drogę realizacji filmów: od scenariusza, przez montaż, aż do uroczystej prezentacji filmu fabularnego.

- Podobnie, jak w latach ubiegłych współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Mazowieccy policjanci będą służyć pomocą młodym filmowcom w czasie trwania całego festiwalu i przekazywać im wartości prewencyjne. W trakcie festiwalu odbędą się m.in. specjalne szkolenia profilaktyczne dotyczące SARS-CoV-2 skierowane do uczestników programów edukacji filmowej – informują policjanci.

Od kilku lat Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO stają się okazją do dyskusji na temat prewencyjnej roli kultury audiowizualnej i jej wpływu na kształtowanie postaw społecznych.

- W tym roku zaprosimy m.in. na panel pt. HEJT I MOWA NIENAWIŚCI W INTERNECIE. "Człowieka można zabić słowem" - ten cytat ma dzisiaj swoje prawdziwe, tragiczne oblicze - hejt i nienawiść sączone w social-mediach, na komunikatorach czy forach internetowych są brutalnym dowodem na to, że internetowe słowo potrafi zabijać. Co robić, żeby rozpoznawać krytyczne sytuacje i reagować na nie dając dziecku oparcie? O tym będziemy rozmawiać w gronie specjalistów podczas panelu dyskusyjnego. Wydarzenia realizowane będzie wspólnie z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej – dodali policjanci.

Tegoroczny festiwal będzie trwał od 9 do 15 sierpnia. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie Kameralnego Lata: http://www.kameralnelato.pl.

Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE