Piraci drogowi szaleją na S7! Rekordzista miał na liczniku 240 km/h!

2019-11-12 10:42 MK
Grupa SPEED w akcji
Autor: Policja /KWP Łódź

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali niebezpiecznie poruszających się kierowców na drodze S7. Kierujący pojazdami jechali zbyt szybko oraz nie zwracali uwagi na ograniczenia prędkości. Jeden z nich pędził 240km/h. Kontrole policjantów zakończyły się mandatami oraz punktami karnymi.

W pierwszy weekend listopada policjanci z grupy SPEED patrolowali drogę S7 nieoznakowanym radiowozem BMW z videorejstratorem:

  • 1 listopada policjanci zatrzymali kierującego lexusem, który pędził z prędkością 192 km/h. Pośpiech kierującego policjanci wycenili na 400 zł. i 10 punktów karnych.
  • 2 listopada funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w wyczyny kierującego mercedesem , którego prędkość wyniosła 240 km/h. Ta przejażdżka kosztowała nieodpowiedzialnego kierowcę 500zł i 10 punktów karnych.
  • 3 listopada uwagę policjantów zwrócił kierujący audi jadący z prędkością 197 km/h nie obyło się bez mandatu w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.