Mieszkanie Plus w Radomiu. Na Tytoniowej powstaną 124 mieszkania [ZDJĘCIA]

2019-12-17 8:20

W Radomiu zainaugurowano budowę 124 mieszkań w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus. W poniedziałek, 16 grudnia, odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty przy ulicy Tytoniowej. Na działce o powierzchni ok. 0,9 hektara powstaną dwa sześciopiętrowe bloki. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2021 roku.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstaną dwa bloki przy ul. Tytoniowej w Radomiu. W poniedziałek symboliczne wbicie pierwszej łopaty zainaugurowało budowę 124 mieszkań. Inwestycję realizuje spółka celowa MDR Radom. Powołały ją Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości oraz gmina Radom.

– To inwestycja, która wpisuje się w nasz program samorządowy program Radom dla Młodych. Z myślą o młodych rodzinach wybudowaliśmy już m.in. nowe przedszkole i żłobek, a w planach mamy budowę kolejnego żłobka – mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Radom jest drugim miastem w województwie mazowieckim, w którym rozpocznie się budowa mieszkań. Na Osiedlu przy ul. Tytoniowej w dwóch 7-kondygnacyjnych budynkach zaprojektowano 124 mieszkania. Do dyspozycji przyszłych lokatorów będzie: 12 mieszkań czteropokojowych z metrażem ok. 72 m kw., 75 mieszkań trzypokojowych o średniej powierzchni 59 m kw., 35 mieszkań dwupokojowych o przeciętnym metrażu 41 m kw. oraz dwie kawalerki o powierzchni 27 m kw.

– Nabór wniosków od osób zainteresowanych mieszkaniami planujemy rozpocząć w na początku 2021 roku. Zwykle odbywa się to pół roku przed zakończeniem inwestycji - powiedział prezes PFR Mirosław Barszcz.

Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2021 roku. Więcej informacji na temat programu Mieszkanie Plus można znaleźć na stronie www.mplus.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE