Nie ma wolnych miejsc dla chorych na COVID-19. Pacjenci z Radomia muszą leczyć się 40 kilometrów dalej!

2021-03-02 21:15 PAP sch
Radomski Szpital Specjalistyczny
Autor: Radomski Szpital Specjalistyczny W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, jedynej placówce w Radomiu leczącej chorych na COVID-19 - nie ma już wolnych miejsc dla dorosłych pacjentów.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, jedynej placówce w Radomiu leczącej chorych na COVID-19 - nie ma już wolnych miejsc dla dorosłych pacjentów – poinformował we wtorek wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny za ochronę zdrowia w Radomiu. –Potwierdzają się nasze obawy, które zgłaszaliśmy, gdy w lutym wojewoda mazowiecki decydował o wprowadzeniu systemu hybrydowego i zmniejszeniu liczby miejsc covidowych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana – stwierdził wiceprezydent Radomia.

Jak mówi Jerzy Zawodnik, do 22 lutego, kiedy Radomski Szpital Specjalistyczny był szpitalem wyłącznie covidowym, posiadał 230 miejsc dla osób z koronawirusem. Obecnie ma ich tylko 137.Wszystkie łóżka dla dorosłych pacjentów chorych na COVID-19 są już zajęte – przekazał Zawodnik.

Nie ma wolnych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Najbliższe miejsca w Kozienicach i Przysusze

Według wiceprezydenta na szpitalny oddział ratunkowy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wciąż przywożeni są wymagający hospitalizacji pacjenci z całego miasta, jak i w ze szpitali spoza Radomia. – Niestety, z powodu braku łóżek, musimy ich odsyłać do innych szpitali – stwierdził Zawodnik.

Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana to jedyne miejsce w Radomiu, gdzie leczeni są chorzy na COVID-19. Najbliżej Radomia miejsca covidowe posiadają szpitale w odległych o 40 km Kozienicach i Przysusze. Tamtejsze lecznice również są już przepełnione.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Nieludzkie WRZASKI, WYCIE małych PACJENTÓW". Szpital w Olsztynie odpowiada na zarzuty matki chorego dziecka

Zgodnie z decyzją wojewody, od 22 lutego Radomski Szpital Specjalistyczny pracuje w trybie hybrydowym. Dla pacjentów COVID-19 przeznaczone są łóżka na oddziale neurologicznym, udarowym, anestezjologii i intensywnej terapii, obserwacyjno-zakaźnym, chirurgii ogólnej, dziecięcym, urologicznym i chirurgii naczyniowej.

Pozostałe oddziały szpitala, tj. interna, kardiologia, dermatologia czy oddział ortopedyczno-urazowy, zobowiązane są do realizacji świadczeń zdrowotnych na rzecz pacjentów bez zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Także szpitalny oddział ratunkowy został podzielony na część dla pacjentów bez koronawirusa i dla chorych na COVID-19.

Nadal trwają przygotowanie do utworzenia w Radomiu szpitala tymczasowego, za co odpowiedzialny jest Totalizator Sportowy. Zgodnie z zapowiedziami szpital ma ruszyć do 8 marca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koronawirus. Radomski Szpital Specjalistyczny nie przyjmuje pacjentów! "Po prostu nie mamy miejsca"

dr Maciej Hamankiewicz: Mówienie o falach epidemii jest niepotrzebne. Przed nami jeszcze wiele fal [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE