Pijany 29-latek szalał seatem na drodze! Chciał zamówić sobie obiad

2020-04-06 8:43 MK
 Pijany 29-latek szalał seatem na drodze! Chciał zamówić sobie obiad
Autor: Policja Pijany 29-latek szalał seatem na drodze! Chciał zamówić sobie obiad

Policjanci z Ciepielowa zatrzymali kierującego Seatem, który pomimo zakazu przemieszczania wybrał się z kolegą na obiad do nieczynnej restauracji. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.

Policjanci patrolujący drogę krajową 79 zauważyli, że kierowca seata jedzie całą szerokością jezdni. Zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Funkcjonariusze podczas kontroli stwierdzili, że 29-letni kierujący seatem oraz jego pasażer, są pod znacznym wpływem alkoholu. Twierdzili, że wiedzą o obostrzeniach wprowadzonych na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku ze stanem epidemii dotyczących zakazu przemieszczanie się, poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi, ale wybrali się z kolegą na obiad do nieczynnej restauracji.

Jak wykazało badanie kierujący seatem miał ponad 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zgodnie z obowiązującym prawem grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przemieszczanie się, poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi, co zagrożone jest karą grzywny do 500 złotych

Wyjazdy na święta ZABRONIONE? Minister mówi, jak będzie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.