Próbował ZARĄBAĆ policjanta siekierą. Szalony 74-latek zatrzymany

i

Autor: Podlaska Policja

Próbował ZARĄBAĆ policjanta siekierą. Szalony 74-latek zatrzymany

2019-10-16 8:42

Wobec 74-letniego mieszkańca gminy Gielniów sąd zastosował dwumiesięczny tymczasowy areszt. Podczas interwencji agresywny mężczyzna groził policjantom, a jednego z nich chciał uderzyć siekierą. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani na interwencję, ponieważ jak twierdziła zgłaszająca, mężczyzna wycinał drzewa z jej działki. Na miejscu w celu wyjaśnienia okoliczności zgłoszenia policjanci z patrolu z Przysuchy podeszli do mężczyzny, który nie chciał z nimi rozmawiać. Mężczyzna zachowywał się agresywnie oraz próbował przejechać policjantów ciągnikiem.

Mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów, nie chciał wysiąść z kabiny ciągnika. Wziął siekierę i zamachnął się nią w stronę policjanta. Mundurowi szybko zareagowali na zaistniałą sytuację. Zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do aresztu.

Zarzuty, jakie usłyszał mężczyzna, to czynna napaść na policjantów oraz wymuszenia czynności urzędowych. Wobec 74-latka sąd zastosował dwumiesięczny tymczasowy areszt. Agresorowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE