Radom: KORONAWIRUS w kościele! Proboszcz jednej z parafii zakażony. CO Z WIERNYMI?!

2020-07-13 14:23 Marek Targoński
Radom: KORONAWIRUS w kościele! Proboszcz jednej z parafii zakażony! CO Z WIERNYMI?!
Autor: pixabay.com/kisistvan77

Koronawirus w kościele w Radomiu! Proboszcz jednej z tamtejszych parafii jest zakażony. W niedzielę poznał wynik testów. Dziś kościół będzie dezynfekowany. Co z wiernymi? Czy osoby, które miały kontakt z proboszczem są bezpieczne? Radomski sanepid prosił o przekazanie ważnej wiadomości.

Koronawirus w Radomiu! Proboszcz apeluje do wiernych

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu jest zakażony koronawirusem! Ks. Gabriel Marciniak ogłosił, że w niedzielę poznał wynik swojego testu – był pozytywny. Co dalej i co z wiernymi w radomskiej parafii?

Politolog, dr hab. Tomasz Słomka: Społeczeństwo pokazało, że nie godzi się na pewne działania PiS

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W niedzielę po południu otrzymałem z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informację, że mam pozytywny wynik testu na koronawirusa. W dniu dzisiejszym po południu będzie dezynfekowany kościół, więc nie będzie mszy św. – informuje ks. Marciniak.

Od wtorku msze mają być sprawowane normalnie. Jak informuje proboszcz – nie zna jeszcze decyzji sanepidu odnośnie skierowania na kwarantannę innych księży czy współpracowników parafialnych.

Radom. Koronawirus w parafii Matki Bożej Bolesnej. Co z wiernymi?

Służby sprawdzają, kto mógł mieć kontakt z ks. proboszczem i tym samym – mógł się zarazić. Nie ma powodów do paniki, ale wierni powinni bacznie obserwować swój stan zdrowia.

Sanepid prosił także o podanie do publicznej wiadomości, aby parafianie, którzy mieli ze mną w ostatnim czasie kontakt na mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia – dodaje ks. Marciniak.

W przypadku pojawiania się niepokojących objawów – należy skontaktować się z radomskim sanepidem. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu poprosił swoich wiernych o modlitwę w intencji zakażonych i całej wspólnoty.