Radom. Nie żyje znany nauczyciel. Zbigniew Wieczorek trafił do szpitala z koronawirusem

2021-10-26 9:22
Radom. Nie żyje znany nauczyciel. Miał koronawirusa?
Autor: VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu/kochanowski.iq.pl; Jacek Zapała/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Nie żyje Zbigniew Wieczorek, znany nauczyciel z VI LO w Radomiu (zdj.)

Nie żyje Zbigniew Wieczorek, znany nauczyciel z Radomia. Przez ponad 40 lat pracy w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego dał się poznać nie tylko jako pedagog, ale również organizator cyklu "Kochanowski dla Radomia". Stał za wieloma imprezami kulturalnymi w mieście i pracował w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Radom. Nie żyje znany nauczyciel. Miał koronawirusa?

Nie żyje Zbigniew Wieczorek, znany nauczyciel z Radomia. Mężczyzna zmarł w poniedziałek 25 października w wieku 64 lat. Jak informuje Gazeta Wyborcza Radom, przez ponad 40 lat pracował w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, którego sam był również absolwentem. Jak podaje Echodnia.eu, od ponad 30 lat prowadził tam zajęcia z języka polskiego i wiedzy o kulturze. Powiedzieć o nim, że był pedagogiem, to jednak zdecydowanie za mało. Pracę w szkole średniej łączył w latach 1984-1990 z funkcją kierownika działu oświatowego w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Był też pomysłodawcą cyklu "Kochanowski dla Radomia", w ramach którego zapraszał do Radomia znanych profesorów z wykładami, również absolwentów Liceum. Zbigniew Wieczorek ponadto dbał o przywracanie pamięci o żydowskich mieszkańcach miasta, przygotowując społecznie wiele imprez kulturalnych w Radomiu, jak np. Festiwal Filozofii "Okna". Jak informuje Gazeta Wyborcza Radom, nauczyciel trafił do szpitala dwa tygodnie temu z powodu zakażenia koronawirusem.

- Z wielkim bólem zawiadamiamy, że w dniu 25 października 2021 roku zmarł wieloletni nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, absolwent naszej szkoły, mgr Zbigniew Wieczorek. Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane wkrótce - czytamy na stronie internetowej VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Czytaj też: Radom. To miał być rutynowy zabieg, ale kobieta zmarła. Prokuratura: To wina lekarzy

Czytaj też: Eksmisja rodziny z małym dzieckiem spod Radomia! To przez lotnisko

Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE