Radom: Pijany lekarz przyszedł na dyżur! 61-latek dał MOCNO w palnik!

2021-01-21 17:05 bm PAP
Radom: Pijany lekarz przyszedł na dyżur! 61-latek dał MOCNO w palnik!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Radom: Pijany lekarz przyszedł na dyżur! 61-latek dał MOCNO w palnik!

Chwile grozy mogli przeżyć pacjenci, którzy znaleźli się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Na dyżur przyszedł 61-letni lekarz, który był pijany! Sprawą zajęła się policja. Lekarz na pewno nie uniknie odpowiedzialności.

W środę (20 stycznia) około godz. 17:00 dyżurny policji został powiadomiony, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu na Józefowie znajduje się nietrzeźwy lekarz.

- Informacja potwierdziła się. Policjanci zastali na miejscu 61-letniego lekarza, który – jak się okazało po zbadaniu alkomatem – miał w organizmie ponad 2,5 prom. alkoholu – przekazała w rozmowie z PAP Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci przeprowadzili już wstępne czynności z udziałem lekarza i w najbliższym czasie materiały trafią do prokuratury. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu nie odniósł się do tej pory do zaistniałej sytuacji.

Okazuje się, że to kolejny w ciągu ostatnich lat przypadek pełnienia dyżuru na SOR w szpitalu na Józefowie przez pijanego lekarza. W 2018 r. chirurg zbadany alkomatem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wówczas szpital zerwał z nim kontrakt, jednak po jakimś czasie - z powodu braków kadrowych na SOR – medyk znów wrócił do pełnienia dyżurów. PAP przypomina, że sprawą zajmowała się radomska prokuratura. Jednak w 2019 r. umorzyła śledztwo, bo nie stwierdzała, że w czasie, gdy pijany lekarz pełnił dyżur, życie i zdrowie pacjentów było narażone. Według śledczych działanie lekarza stanowiło naruszenie dyscypliny pracy, natomiast nie podlegało odpowiedzialności karnej.

Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?