Lednogóra: Zginęli wracając z osiemnastki! Kierowca był PIJANY! Kiedy odpowie za swój czyn?

2021-01-21 15:43 bm
Lednogóra: Wracali z imprezy i nagle samochód WBIŁ SIĘ w drzewo! NIE ŻYJE dwóch młodych mężczyzn
Autor: KPP Gniezno

Pijany kierowca na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. Jemu nic się nie stało, ale dwóch pasażerów zmarło w szpitalu. 21-letni Dominik G. czeka na rozprawę w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w Lednogórze (pow. gnieźnieński). Kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa sądowa?

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca 2020 roku. Dwóch młodych mężczyzn wracało z imprezy urodzinowej. Przyjechał ich odebrać 21-letni Dominik G. Był pijany i kilka minut po godz. 3:00 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 194, na wysokości Lednogóry spowodował paskudny wypadek. Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, ale pasażerowie stracili życie. 17-latek i 19-latek po kilku godzinach zmarli w szpitalach w Gnieźnie i we Wrześni.

Na początku 21-latek został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratora Rejonowa w Gnieźnie przedstawiła Dominikowi G. zarzuty spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Portal gniezno.naszemiasto.pl poinformował, że obrońca 21-latka złożył wniosek o uchylenie aresztu tymczasowego z możliwością na przykład zastąpienia go dozorem policyjnym. Sąd na to się nie zgodził i mężczyzna kolejne miesiące spędzi w areszcie.

Nie jest znany jeszcze termin pierwszej rozprawy sądowej. 21-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na DK91 w miejscowości Szprudowo