Radom: Próbował zaatakować strażników bagnetem. Miał również niespodziankę w kieszeni

2020-02-24 9:37
POSIADAŁ BAGNET I PRZEDMIOT PRZYPOMINAJĄCY BROŃ.
Autor: Straż Miejska w Radomiu Mężczyzna miał przy sobie atrapę broni palnej

Radomscy strażnicy miejscy zatrzymali pijanego mężczyznę, który próbował zaatakować ich bagnetem. Ponadto mężczyzna miał przy sobie atrapę broni palnej.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 lutego, o godzinie 17:25. Strażnicy miejscy prowadził czynności służbowe z kierowcą, który popełnił rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, w zatoce przystanku autobusowego przy ulicy 1905 roku 52,52A. W trakcie interwencji strażnicy zauważyli lekko zataczającego się mężczyznę idącego od placu zabaw przy bloku. Zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę funkcjonariuszy, bo mężczyzna oprócz tego, że się zataczał był również bardzo nerwowy, mówił coś do siebie i się rozglądał.

Przed przystankiem przyśpieszył kierując się w stronę stojącego tam innego młodego mężczyzny. Strażnicy zauważyli, że spod kurtki wystaje mu pokaźnych rozmiarów nóż lub ostrze. Podchodząc do stojącego na przystanku autobusowym mężczyzny napastnik sięgnął pod kurtkę chwytając za schowany niebezpieczny przedmiot. Funkcjonariusze obezwładnili potencjalnego napastnika. Mężczyzna nie wykonywał poleceń, dlatego użyto środków przymusu bezpośredniego. W trakcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna pod kurtką posiadał duży bagnet składany z oznaczeniem Ak-47 oraz przedmiot przypominający broń palną.  

Ujętego 58-latka przewieziono do III Komisariatu Policji przy ulicy Batalionów Chłopskich. Mężczyznę również przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Napastnik miał około 1,8 promila.

Politycy od kuchni - Zbigniew Girzyński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE