Radom: Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego znów zacznie funkcjonować!

2020-06-30 12:29
Radom: Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego znów zacznie funkcjonować!
Autor: MZDiK w Radomiu Radom: Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego znów zacznie funkcjonować!

Wkrótce zostanie przywrócone funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w centrum Radomia. Dzięki temu powinna poprawić się rotacja pojazdów na parkingach, co jest podstawowym założeniem takiej strefy. Uchwałę o przywróceniu SPPN podjęli radni.

Ze względu na stan epidemii i znaczne ograniczenia w możliwości przemieszczania się transportem publicznym strefa płatnego parkowania została zawieszona 23 marca 2020 roku zarządzeniem prezydenta Radomia. Decyzja ta miała na celu ułatwienie poruszania się samochodami tym osobom, które mimo wszystko nie mogły wówczas całkowicie pozostać w domach. Kiedy rząd zniósł większość ograniczeń i ruch znacznie wzrósł, powróciły problemy ze znalezieniem wolnego miejsca.

Bomba ekologiczna w Mikołowie

- O konieczności przywrócenia strefy - na co zwracało uwagę sporo kierowców - świadczył przede wszystkim fakt, iż w tym okresie rotacja pojazdów na parkingach była bardzo ograniczona. Najlepszym dowodem tego jest zrobione przez nas zdjęcie placu postojowego naprzeciwko siedziby MZDiK przy ulicy Traugutta. Niemal codziennie dochodziło tam do sytuacji, że większość miejsc była zajęta przez niemal cały dzień. Kierowcy chcący stanąć na chwilkę (na przykład w celu udania się do bankomatu) zatrzymywali się zatem na środku parkingu, blokując możliwość wyjazdu pojazdów ze stanowisk. Co chwilę słychać było dźwięki klaksonów, bo ktoś kogoś zablokował i oddalił się od pojazdu. Kiedy strefa funkcjonowała normalnie, podobnych sytuacji było niewiele, ponieważ rotacja samochodów odbywała się na bieżąco – poinformował Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Radomscy radni zgodnie z prawem najpierw zatwierdzili zarządzenie prezydenta miasta o zawieszeniu strefy, a teraz podjęli uchwałę o przywróceniu jej obowiązywania. Wejdzie ona w życie trzy dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE