Radom. Wyszedł z domu i zaginął. Po 2 dniach życie uratował mu pies!

2021-10-08 18:55
Radom. Wyszedł z domu i zaginął. Po 2 dniach życie uratował mu pies!
Autor: KMP w Radomiu; Wodnik/cc0/Pixabay.com Policyjny pies uratował życie mieszkańca Radomia. Mężczyzna zaginął we wtorek, po tym jak wyszedł z domu i już nie skontaktował się z rodziną

Policyjny pies uratował życie mieszkańca Radomia. Mężczyzna zaginął we wtorek, po tym jak wyszedł z domu i już nie skontaktował się z rodziną. Najpierw, dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu miejskiego, udało się ustalić okolicę, w której może się znajdować mieszkaniec. Pies podjął na miejscu trop i zaprowadził policjantów z Radomia w zarośla.

Pies uratował życie mieszkańca Radomia! Trop doprowadził go w zarośla

Policyjny pies uratował życie mieszkańca Radomia, który zaginął we wtorek 5 października. 85-latek wyszedł z domu i już nie skontaktował się z rodziną, która poinformowała o wszystkim policję. Mundurowi przeanalizowali najpierw wiele godzin nagrań z kamer monitoringu miejskiego i z autobusów komunikacji miejskiej. W poszukiwania zaangażowani byli policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu i Komisariatu II Policji w Radomiu, a później dołączył do nich przewodnik, mł.asp. Sławomir Bąba z psem patrolowo-tropiącym Nadorem. Gdy funkcjonariuszom z Radomia udało się dzięki nagraniom wytypować okolice, w której mógł zaginąć mężczyzna, na miejsce udał się także pies, który od razu podjął trop. Doprowadził on zwierzę do zarośli, w których leżał 85-latek - mieszkaniec Radomia trafił pod opiekę medyczną, a jego życie zostało uratowane.

- To nie pierwszy sukces dwuletniego owczarka niemieckiego w ratowaniu ludzkiego życia. W grudniu w zaledwie po kilku godzinach odnalazł zaginioną 39-latkę. Owczarek niemiecki Nador to pies patrolowo-tropiący, który jest wykorzystywany do działań patrolowych, podczas zdarzeń kryminalnych i działań poszukiwawczych - informuje policja w Radomiu.

Czytaj też: Radom. Na oczach ojca zabił 18-letniego syna. Kierowca bmw wjechał na chodnik, teraz milczy

Czytaj też: Radom. Kopał i skakał po twarzy ekspedientki Żabki! Zapewnia, że nie chciał zabić!

Pies leczy się w jesiennym ubranku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE