Woda w gminie Wierzbica nadaje się już do picia. W Pionkach nadal trzeba uważać

2019-10-17 9:01
Woda w gminie Wierzbica nadaje się do picia. W Pionkach nadal użytkownicy muszą uważać
Autor: pixabay.com

Woda z ujęcia Ruda Wielka Kresy w gminie Wierzbica nadaje się do picia. Kilka dni wcześniej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że woda z tego ujęcia może być używana tylko do prac porządkowych i spłukiwania toalet. Użytkownicy korzystający z wody z wodociągu w Jedlni w gminie Pionki mogą korzystać z wody, ale po przegotowaniu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu poinformował, że bezpiecznie z wody z ujęcia w Rudzie Wielkiej Kresach mogą korzystać mieszkańcy miejscowości Ruda Wielka Kresy i Tomaszów.

Jak wynika z komunikatu wydanego przez Stację Sanitarno-Epimediologiczną w Radomiu, woda z wodociągu w Jedlni w gminie Pionki nadaje się do spożycia, ale po uprzednim przegotowaniu przez minimum dwie minuty. Z ujęcia w Jedlni korzystają mieszkańcy Brzeziny, Brzezinki, Huta, Jaroszki, Jaśce, Jedlnia, Jedlnia-Kolonia, Karpówka, Kieszek, Kolonka, Poświętne, Stoki i Zadobrze. Zalecenie obowiązuje do wydania kolejnego komunikatu.

Przypomnijmy, że woda z wodociągów w Rudzie Wielkiej Kresach i Jedlni była niezdatna do picia, ponieważ do wodociągów dostały się bakterie z grupy coli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE