Stare Powązki w Warszawie

i

Autor: AKPA Pochówek na Powązkach nie należy do tanich

Quiz. Jesteś fanem programu "Niezapomniani"? Odgadnij, gdzie są pochowani znani Polacy

2022-07-06 8:55

Program "Niezapomniani. Cmentarne historie" ukazuje się już od ponad 2,5 roku. Prowadzący Maciej Gąsiorowski przez ten czas odwiedził już kilkaset grobów znanych Polaków. Dla uważnych widzów programu powstał specjalny quiz. w którym na pewno przydadzą się informacje nabyte w "Niezapomnianych". Na których cmentarzach pochowani są znani Polacy? Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy.

Gdzie są pochowani znani Polacy?

Pytanie 1 z 15
Na którym cmentarzu pochowano Andrzeja Wajdę?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE