QUIZ. Miejski slang. Znasz go? Sprawdźmy...

2020-02-18 10:08 PMar
Bloki bełchatowskich osiedli
Autor: Stary Bełchatów/facebook W tym przypadku zarchiwizowane są te z Dolnośląskiego, rejon nr 136, 135 i 134. W Bełchatowie na przestrzeni kilkunastu lat powstały potężne osiedla z tysiącami mieszkań dla nowych pracowników kopalni i elektrowni.

Miejskie słownictwo potoczne nie ma przed tobą żadnych tajemnic? Posługujesz się slangiem lepiej niż przykładowym językiem angielskim? Zapraszamy do udziału w naszym wtorkowym teście, w którym sprawdzimy twoją wiedzę z tej dziedziny. O komplet punktów może wcale nie być łatwo...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Najnowsze