QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1 na 25 osób zdobędzie komplet punktów

2022-05-09 5:00
Quiz z wiedzy ogólnej
Autor: Shutterstock Quiz z wiedzy ogólnej

Jak co tydzień zapraszamy was do rozpoczęcia nowego tygodnia od rozwiązania naszego testu, w którym sprawdzamy stan waszej wiedzy ogólnej. Jaki tym razem osiągniesz wynik w poniedziałek? Statystyka jest bezwzględna - jedynie 1 osoba na 25 ma szansę pokusić się o komplet punktów. Czy to będziesz właśnie ty?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1 na 25 osób zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 10
77 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W walkach wzięły udział 72 państwa. Na terenie ilu z nich toczyły się walki?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE