QUIZ. Wielcy Polacy. Ogromne zasługi dla świata, a jest szansa, że nawet o tym nie wiesz! Udowodnij, że się mylimy

2021-02-26 5:00 pmar
Pomnik Tadeusza Kościuszko
Autor: Nella Krysztofowicz, Radio ESKA Pomnik Tadeusza Kościuszko

Wielu naszych rodaków zasłużyło się w niebagatelny sposób w historii świata. W naszym piątkowym quizie postanowiliśmy przypomnieć wam tych mniej znanych. Jeśli spodziewasz się pytań o Jana Pawła II czy Lecha Wałęsy, to zdradzamy z góry - to się nie wydarzy! Inna sprawa, że wszystkie osoby i ich osiągnięcia, zdecydowanie warto znać!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze